">

بسته تخفیف – ثبت نام ۶ کلاس ترم تابستان

با انتخاب بسته تخفيف ثبت نام شمادر كليه كلاس ها انجام شده وديگر نيازي به انتخاب كلاس نيست.
تصویر شاخص
وضعیت فعلی
ثبت‌نام نشده
قیمت
12,500,000 ریال

با انتخاب بسته تخفيف ثبت نام شمادر كليه كلاس ها انجام شده وديگر نيازي به انتخاب كلاس نيست

 

تفسیر سوره حمد

 

آنچه ما را به حضور در محضر قران و آشنایی با تفسیر ایات، راغب‌تر می‌کند این است که فهم الفاظ و عبارات نامه‌ای که خدای سبحان با عنوان «قرآن کریم» برای ما نازل کرده، نیاز به تفسیر و توضیح دارد. قرآن که به فرمودهٔ امام راحل (ره) نامهٔ حبیب است به محبوب، نیاز به رمزگشایی‌هایی دارد که مفسرین تا حد توان به این امر اهتمام ورزیده‌اند.
خدای سبحان برای بيان مطالب عمیق و ژرفی که نیاز بشر دیروز، امروز و فرداست، به حداقل جملات و کلمات برای بیان مفاهیم عمیق و ژرف بسنده کرده و همین امر خواندن یا شنیدن تفسیر را ضروری می‌کند؛ زیرا دریافت مقصود برخی از آيات نيازمند تأمّل و دقّت بيشتری است. قرآن برای انسان در هر عصر و زمانی سخنی برای گفتن دارد. مفسرین سعی دارند آیات را بر ضرورت‌ها و تقاضاهای انسان در عصرهای گوناگون تطبیق دهند تا بشر، همیشه نقشهٔ راهی برای خوب زیستن داشته باشد.

استاد بروجردی از ميان سور متعدد در اين چند جلسه به تفسير سوره حمد می‌پردازند سوره ای كه نماز و قران کریم با آن اغاز می‌شود، اين سوره به همين دليل فاتحه الكتاب ناميده می‌شود و از باب اينكه مشتمل بر موضوعات ربوبیت خدای سبحان، معاد، توحید، ولایت و عدل است. آنرا «ام الکتاب» نيز می‌گویند

استاد بروجردی در این کلاس به تفسیر این سوره را می‌پردازند و اميد می‌رود كه حضور در اين كلاس توجه قلبی ما را به نمازمان بيشتر كند.

 

لینک کلاس اسکای‌روم: (دسترسی از ۱ مرداد برای ثبت نام کنندگان فعال می‌باشد)


شخصيت اثر گذار از نگاه نهج البلاغه

 

همه ما تمایل داریم شخصیت اثرگذاری داشته باشیم و تا توانایی شکل دادن به عقاید، ایجاد تغییرات و تاثیرگذاری بر جامعه و خانواده را داشته باشیمرسیدن به نیروی الهام بخشی برای خود و دیگران  یک فرایند است که شامل تغییر هدفمند در سبک زندگی و ساخت مجدد طرز فکر خود است و در کلاس شخصیت اثر گذار میخواهیم یاد بگیریم که مولفه های اثر گذاری مثل  مثبت اندیشی  ،اعتماد به نفس،همدلی با توجه به ایات و روایات معصومین در خود افزایش دهیم و در در فکر و عملکرد چه خانوادگی و چه اجتماعی و افراد عکس العملی نباشیم و بتوانیم با اندیشه‌های الهی زندگی خود را باز طراحی کنیم.

 

لینک کلاس اسکای‌روم: (دسترسی از ۱ مرداد برای ثبت نام کنندگان فعال می‌باشد)

https://www.skyroom.online/ch/hozeskyroom/shakhsiat-asargozar-tir1403

 


مثنوی معنوی (بررسی قضا و قدر)

 

مسئله قضا و قدر از وسیع ترین مسائلی است که در میان گروههای مختلف مردم چون اهل عرفان، اهل فلسفه، اهل کلام وحتی مردم عادی حرفی برای زدن داشته و هریک در این باره نظری داده اند. در این میان گروهی اهل افراط وگروهی اهل تفریط شده اند.بعضی قائلند انسان در مقابل قضا وقدرالهی هیچ اختیاری ندارد و تنها خداست که اعمال خوب و بد انسان را رقم می زند. این طایفه هیچ اختیاری برای انسان درنظرنگرفته و به طور مطلق قائل به جبر شده اند. در مقابل گروهی دیگر قد علم کرده وگفته اند زندگی و اعمال هرکس در گرو اختیارخود اوست وقضا و قدرالهی را موثر نمی دانند. اینان مطلق اختیار را اختیار کرده اند اما در این میانه حالت سومی نیز وجود دارد که بین این دو نظریه حرکت کرده که هم قضا و قدر و اراده الهی را در سرنوشت موثر می‌داند و هم برای اختیار فرد نقش بسزایی قائل است.

انسان همیشه علاقمند است که بداند جایگاه او بدور از افراط و تفریط کجاست تا وظیفه خود را بهتر بداند و بدان عمل کند.

استاد بروجردی در این کلاس به موضوع قضا و قدر الهی از نگاه مولانا می‌پردازد تا با اشاره به ابیاتی در قالب قصه و با تمثیل‌های ملموس و به روز و کاربردی مولانا به این موضوع بپردازد.

شما نیز در رابطه با موضوع قضا و قدر الهی و گره خوردن آن به سرنوشت‌تان می‌توانید با بررسی ابیات مولانا در این کلاس همراه باشید.

 

لینک کلاس اسکای‌روم: (دسترسی از ۱ مرداد برای ثبت نام کنندگان فعال می‌باشد)

https://www.skyroom.online/ch/hozeskyroom/masnavi-tir1403


حقوق خانواده (رساله حقوق امام سجاد عليه السلام)

یکی از نگرانی‌های امروز افراد خداشناس و شریعت‌پذیر، ارتباط صحیح اعضای خانواده با یکدیگر است. گاهی فرزندان با والدین رفتار شایسته‌ای ندارند و گاه والدین نسبت به تربیت فرزندان کوتاهی می‌کنند. همچنانکه گاهی زن حقوق متقابل همسر خود را رعایت نمی‌کند وگاهی مرد با رعایت‌نکردن حقوق همسر، کانون گرم خانواده را تبدیل به فضایی پُر تشنج، خشک و غم‌انگیز می‌کند.
حضور در محضر امام سجاد علیه‌السلام و بررسی حقوق خانواده می‌تواند نگاه ما را به زندگی تغییر دهد و هریک از ما را با وظایف خویش آشنا کند.
استاد بروجردی در کلاس «بررسی حقوق خانواده» در بستر رسالهٔ حقوق امام سجاد علیه‌السلام سعی بر این دارند که هریک از ما با این حقوق بیشتر آشنا شویم و به آنها پایبندتر باشیم؛ زیرا این آشنایی نه‌تنها ما را از غصه و نگرانی‌ها و فشارها می‌رهاند، بلکه به‌فرمودهٔ امام حسین علیه‌السلام آغازگر خوبی‌ها می‌شویم و حقوق نزدیکان خود را بیش از این بر دوش حمل نمی کنیم.
امام حسین علیه‌السلام در روایتی می‌فرمایند: «اِبدَأ بِمَن تَعُولُ: اُمَّکَ، اَباکَ، اُختَکَ، اَخاکَ، ثُمَّ اَدنَاکَ فَاَدنَاکَ» «در رعایت حقوق، از خانوادهٔ خود آغاز کن: نخست به مادرت، پدرت، خواهرت، برادرت؛ سپس با رعایت مراتب نزدیکان، هریک به تو نزدیک ترند.»
لینک کلاس اسکای‌روم: (دسترسی از ۱ مرداد برای ثبت نام کنندگان فعال می‌باشد)

شتابزدگی فكر از منظر قرآن

شتابزدگی در قرآن کریم و روایات معصومین علیهم‌السلام به شدت مورد نکوهش واقع شده پيامبر صلی‌الله‌علیه‌وآله می‌فرمايند: «الأناةُ مِنَ اللّه ِ، و العَجَلَةُ مِنَ الشَّيطانِ» «تانی و آرامش از خداست و شتابزدگی از شیطان است.»

همچنين اميرالمومنين علیه‌السلام می‌فرمايد: «مَعَ العَجَلِ يَكثُرُ الزَّلَلُ» «با شتابزدگى، خطاها زياد مى‌شود.»

استاد بروجردي در كلاس شتابزدگی فكری اشاره خواهند كرد كه ما قبل از هر نوع شتاب‌زدگی گرفتار شتابزدگی فكری می‌شویم و از انجا که سرمایه‌ی فکر مهمترین سرمایه انسان است مراقبت از آسیب‌های فکری باید در الویت زندگی قرار گیرد.

این آسیب‌های ما را از رسيدن به اهدافمان باز می‌دارد زيرا هر تصميمی از تصميمات زندگی چه در حيطه فردی يا اجتماعی نيازمند کسب آگاهی‌های کافی و لازم است كه شتابزدگی اين فرصت را از ما می‌گيرد.

استاد بروجردي در كلاس شتابزدگي فكری با تكيه بر آيات و روايات ما را با برخی از آسيب‌های آن آشنا می‌كنند تا آينده‌ای كه در انتظار ماست با تفکری سالم و الهی متناسب تصمیم‌گیری کنیم.

 

لینک کلاس اسکای‌روم: (دسترسی از ۱ مرداد برای ثبت نام کنندگان فعال می‌باشد)

https://www.skyroom.online/ch/hozeskyroom/shetabzadegi-fekr-tir1403

 


بررسی درخواست‌های زیارت عاشورای معروفه و غيرمعروفه

در زیارت عاشورا درخواست‌های متعددی مطرح مي شود. این درخواست‌ها درخواست‌های دنیوی و مادی و فانی نیست بلکه همگی معنوی است. در زیارت عاشورا ما همراه با این درخواست‌ها مقامات مختلفی را از خدای سبحان درخواست می‌کنیم که بعضی از آن مقامات به قدری بالاست که فقط به واسطه زیارت عاشورا، زائر جرأت می‌کند از خداوند این مقامات را طلب کند تا شايد به برکت این خواسته‌ها بتواند درجات سلوک را سیر کند.

استاد بروجردی در اين کلاس، ما را با این درخواست‌های متعالی زيارت عاشورا آشنا می‌کنند….

 

لینک کلاس اسکای‌روم: (دسترسی از ۱ مرداد برای ثبت نام کنندگان فعال می‌باشد)

قیمت :

12,500,000 ریال

دروس: 6 موضوعات: 0 آزمون ها: 0
قوانین استفاده

 ثبت نام برای کلیه افراد فقط از طریق درگاه اینترنتی صورت می پذیرد.
🔹تغییر و حذف کلاس‌ها بعد از ثبت نام ممکن نیست.
🔹 هر فرد باید بایک شماره موبایل جداگانه ثبت نام کند زیرا کد وگذر واژه تنها برای خود اوست.
🔹استفاده از جلسات و مشخصات کاربری صرفاً برای کسی است که ثبت نام کرده و برای واگذاری به دیگران شرعا مسئول است

🔹 از ضبط کلاس ها جدا پرهیز نمایید

🔹 از گوش دادن به صوت استاد بروجردی در فضایی که نامحرم هست پرهیز فرمایید.